SYSTEMY CHŁODNICZE LOC

Systemy chłodnicze oleju LOC / QEGO Olaer 

Chłodnice oleju LOC składająca się ze zintegrowanej z pompą gerotorową QPMchłodnicy typu LAC przeznaczona jest do pracy ciągłej w hydraulice przemysłowej. Ten system chłodniczy zaprojektowany został jako kompletny zespół chłodzący, który wymaga jedynie podłączenia do napięcia trójfazowego oraz podłączenia wężami gumowymi do zbiornika zasilacza hydraulicznego z którego olej należy schłodzić. Chłodnice oleju tego typu stosowane m.in. są w zasilaczach pras, wind, wtryskarek i układach smarowania przekładni mechanicznych.

Chłodnice LOC w zależności od wielkości zastosowanej w jednostce pompy gerotorowej typu QP o wydatku 20, 40, 60 lub 80 l/min mogą odprowadzać moc od 2,7 kW do 45 kW (przy różnicy temperatur powietrza i oleju 40oC). Maksymalne ciśnienie robocze pompy wynosi 10 barów. Maksymalna temperatura wlotowa oleju do pompy nie powinna przekraczać 100 oC. Chłodnica z pompą może być wyposażona dodatkowo w 4” lub 8” filtr oleju z wbudowanym zaworem przelewowym oraz wskaźnikiem zabrudzenia.

Systemy chłodnicze napędzane są 3-fazowymi, dwuwałkowymi silnikami prądu przemiennego o różnych napięciach zasilania i częstotliwościach 50 Hz lub 60 Hz. Silniki te napędzają jednocześnie wentylator oraz pompę gerotorową i wobec tego zastosowanie wyłączników termicznych sterujących pracą silnika w LOC z filtrami może powodować nieciągłość procesu filtracji.